Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Kedilerde Kriptorşidizm: Nedenleri, Teşhis ve Tedavisi | Surgsci
Olaylar
Bize Ulaşın

Kedilerde Kriptorşidizm: Nedenleri, Teşhis ve Tedavisi | Surgsci

2023-06-02

hakkında en son şirket haberleri Kedilerde Kriptorşidizm: Nedenleri, Teşhis ve Tedavisi | Surgsci

Kriptorşidizm, erkek kedilerde testislerden birinin veya her ikisinin skrotuma inemediği bir durumdur.Kriptorşidizm terimi, Yunanca “gizli” anlamına gelen kryptos ve “testis” anlamına gelen orchis kelimelerinden gelir.

 

Normal olarak, testisler karın içindeki böbreklerin yakınında gelişir ve iki aylıkken testis torbasına iner.Bazı kedilerde bu daha sonra olabilir, ancak nadiren altı aylıktan sonra ortaya çıkabilir.İki ila dört aylık olduktan sonra testisler skrotumda hissedilmezse, kriptorşidizmden şüphelenilebilir.

 

Çoğu durumda inmemiş testis karın içinde veya karın duvarından genital bölgeye geçiş olan kasık kanalında tutulur.Bazen testis, kasık kanalı ile skrotum arasındaki kasık bölgesinde derinin hemen altında yer alabilir.

 

Testis karın içinde tutulursa dışarıdan hissedilemez.Kesin yerini belirlemek için abdominal ultrason veya radyografiler kullanılabilir, ancak bu genellikle ameliyattan önce yapılmaz.Tipik olarak, tek taraflı kriptorşidizm olarak bilinen sadece bir testis tutulur.Bir kedinin testisleri yok gibi görünüyorsa ancak erkeksi davranışlar sergiliyorsa, zaten kısırlaştırılmış olup olmadığını görmek için hCG stimülasyon testi adı verilen bir hormonal test yapılabilir.Alternatif olarak, bir veteriner kısırlaştırmadan altı hafta sonra kaybolan penis dikenlerini kontrol edebilir.

 

Kriptorşidizm, kedilerin %2'sinden daha azını etkiler ve İran, Himalaya ve Ragdoll kedileri gibi safkan veya safkan kedilerde daha yaygın olabilir.Kalıtsal gibi görünse de kesin nedeni tam olarak anlaşılamamıştır.

Kriptorşidizmin en yaygın belirtileri, erkek işaretleme davranışı (püskürtme), erkek kediyle ilişkili kokular ve saldırganlıktır.Kediler, köpeklere göre daha az testis kanseri insidansına ve kriptorşidizm ile ilişkili komplikasyonlara sahiptir.Bir komplikasyon, ani ve şiddetli karın ağrısına neden olabilen spermatik kord torsiyonudur (kendi kendine bükülmesidir).

 

Kriptorşidizmin tedavisi, biri inmemiş olsa bile her iki testisin de hadım edilmesidir.Ameliyat, tutulan testisi bulmak ve çıkarmak için karın veya kasık kanalına bir kesi yapılmasını içerir.

Özetle kriptorşidizm, testislerden birinin veya her ikisinin de testis torbasına inememesi durumudur.Fizik muayene veya ultrason veya radyografiler gibi görüntüleme teknikleriyle teşhis edilebilir.Kriptorşidizmin kesin nedeni tam olarak anlaşılamamıştır ancak kalıtsal gibi görünmektedir.Tedavi, her iki testisin de hadım edilmesini içerir.

 

Surgsci Hakkında

Surgsci Medical Ltd. insanların sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlar.Bağımsız araştırma ve geliştirme misyonuna bağlıyız, minimal invaziv tıbbi teknolojiyi yaygınlaştırıyoruz ve yüksek kaliteli insancıl bakımı paylaşıyoruz.Klinik uygulama yoluyla, hastalara, tıbbi personele ve tıbbi kurumlara fayda sağlamak için teknolojide yenilik yapıyoruz.Hepatobilier ve gastrointestinal cerrahi, KBB cerrahisi, kolorektal cerrahi, bariatrik cerrahi, onkoloji, üroloji, göğüs cerrahisi, kadın ve çocuk cerrahisi, beyin cerrahisi vb. için bütünsel yenilikçi çözümler sunuyoruz. Shenzhen, Guangdong'dayız.2017 yılında kurulan Surgsci, minimal invaziv cerrahi için akıllı sarf malzemelerine yönelik inovasyona odaklanan ulusal bir yüksek teknoloji kuruluşudur.Dahil olmak üzere laparoskopik cerrahi aletlerin üretiminde uzmanlaştık.tek kullanımlık laparoskopik trokarkumultrasonik neşters vb. Pingshan ve Bao'an Bölgesi'nde iki fabrikamız, toplam yaklaşık 1500 metrekarelik Ar-Ge ofisimiz ve ISO13485 ile 4000 metrekarelik GMP temiz atölyemiz var.Tasarım, Ar-Ge, üretim ve satışı entegre ediyoruz.Şu anda yurtiçinde ve yurtdışında 40'tan fazla yetkili patentimiz var.Ürünler CE & FDA sertifikasına sahiptir ve Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Güney Amerika'da yaklaşık 30 ülkeye satılmaktadır.Müşterilerimiz tarafından tanınan ve tercih edilen yüksek kaliteli OEM ve ODM hizmetleri sunuyoruz.Soruşturma ve işbirliğinizi dört gözle bekliyorum.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.