Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023
Olaylar
Bize Ulaşın

'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023

2023-02-16

hakkında en son şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023

Son zamanlarda, Shenzhen SurgSci Medical Ltd.'nin biyomedikal malzeme Ar-Ge ekibi, "Doğal antibakteriyel ve antioksidan biyoaktivitelere sahip Hyaluronik asit ve kitosan bazlı enjekte edilebilir ve kendi kendini iyileştiren hidrojel" başlıklı bir araştırma başarısı, uluslararası SCI akademik dergisi "INTERNATIONAL JOURNAL OF" da yayınlandı. BİYOLOJİK MAKROMOLEKÜLLER" (Çin Bilimler Akademisi SCI Dergisi Alanı 1, IF=8.025, TOP dergisi).

 

Doğal biyomakromoleküller, kuaterner amonyum kitosan (QCS), tannik asit (TA) ve oksidan hyaluronik asit (OHA) temel alınarak, QCS-l-TA-l-OHA adı verilen yeni bir ürün geliştirildi.Araştırma ilhamını kuaterner amonyum kitosan (QCS), tannik asit (TA), oksidan hyaluronik asit (OHA) ve bunların türevleri gibi doğal maddelerden alan hidrojel pansuman ("l", "bağlantı") Maddenin iyileştirici işlevleri, doğal bir madde ve türevleri olan yeni akıllı çok işlevli hidrojelin biyolojik aktivitesini tam olarak ortaya koymuştur ve biyomedikal alanın gelişimi için geniş uygulama beklentilerine sahiptir.

 

hakkında en son şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023  0

 

Pansumanın kendine özgü antibakteriyel ve antioksidan biyolojik aktivitelerini incelemek için ekip üyeleri, QCS-l-TA-l-OHA hidrojelinin moleküler yapısını tasarladı ve hidrojeli, sıçan tam kalınlıkta cilt insizyon modeli yarası olarak kullandı.Pansuman, kimyasal bir yapı oluşturmak için QCS, OHA, TA ve polimer ağının çapraz bağlı bağlarından oluşur.QCS üzerindeki amino grupları ve OHA üzerindeki aldehit grupları arasındaki dinamik imin bağları ve çoklu hidrojen bağlarının etkisi altında, TA formülü (TA + OHA) içeren OHA ve QCS'nin PBS çözeltisi sırasıyla çift namlulu bir şırıngaya dolduruldu ve Aynı anda doğrudan hedef yaraya enjekte edildi ve hidrojelin yerinde hızlı bir şekilde jelleşebildiği ve sorunsuz bir şekilde doldurulup yerleşebildiği sonucuna varıldı. Düzensiz yaraların sonuçları ayrıca hidrojelin çeşitli cilt yaralarının hızlı iyileşmesini desteklemek için faydalı olduğunu doğruladı ve fizyolojik yaraların önlenmesi ve uzun tedavi döngüsünde hastaların aşırı antibiyotik veya antioksidan kullanımından kaçınmaları, acil bir ihtiyaç olan klinik yara yönetimine önemli destek sağlamıştır.

 

hakkında en son şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023  1

 

QCS-l-TA-l-OHA hidrojelinin in vivo jelleşme oluşturma yeteneğini değerlendirmek amacıyla ekip üyeleri, yerinde jelleşmeyi gerçekleştirmek için farelerin sırtına öncü polimerizasyon çözeltisini deri altından enjekte etti ve jelleşme, yeterli bütünlüğü koruyabildi ve kuvvet.QCS-l-TA-l-OHA hidrojelinin iyileşmeyi hızlandıran performansı, mükemmel antibakteriyel, antioksidatif ve yara iyileştirme yeteneklerine sahip olduğunu kanıtlayan tam kalınlıkta bir yara kusur modeli aracılığıyla değerlendirildi.

 

hakkında en son şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023  2

QCS-l-TA-l-OHA hidrojel, sıçan derisi tam kalınlıkta kesi modelinde yara iyileşmesini önemli ölçüde artırır

SurgSci ekibi ayrıca H&E histolojik boyama yoluyla hidrojelin canlı cilt yaraları üzerindeki terapötik etkisini analiz etti.Sonuçlar, QCS-l-TA-l-OHA hidrojeline eklenen TA'nın antibakteriyel ve antioksidan etkilere sahip olduğunu ve cilt yara iyileşmesini iyileştirmek için daha iyi olduğunu ve hidrojelin granülasyon dokusu üzerinde önemli bir terapötik etkiye sahip olduğunu gösterdi. kalınlaşma.

hakkında en son şirket haberleri 'INT J BIOL MACROMOL'——SurgSci'nin İlk Üst Düzey SCI Makalesi Yıl 2023  3

QCS-l-TA-l-OHA, cilt dokusu onarımının değerlendirilmesinde iyi sonuçlara sahiptir

 

Yeni bir biyolojik madde olarak QCS-l-TA-l-OHA hidrojeli, minimal invaziv tedavi ve bir dereceye kadar lokal spesifik yara bakımı sağlayabilen, klinikte endoskopla in vivo olarak uygulanabilmekte veya enjeksiyon iğnesi ile enjekte edilebilmektedir.Tedavi yeni bir yol açtı ve biyomedikal camiasına yeni bir müjde getirdi.Gelecekte, QCS-l-TA-l-OHA hidrojelinin yara iyileşmesi için yeni bir biyomateryal türü haline gelmesi bekleniyor.

 

 

Surgsci Hakkında

Surgsci Medical Ltd. insanların sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.Bağımsız araştırma ve geliştirme misyonuna bağlı kalıyoruz, minimal invaziv tıbbi teknolojiyi yaygınlaştırıyoruz ve yüksek kaliteli insancıl bakımı paylaşıyoruz.Klinik uygulamalar aracılığıyla hastalara, tıbbi personele ve tıbbi kurumlara fayda sağlayacak teknolojide yenilikler yapıyoruz.Hepatobiliyer ve gastrointestinal cerrahi, KBB cerrahisi, kolorektal cerrahi, bariatrik cerrahi, onkoloji, üroloji, göğüs cerrahisi, kadın ve çocuk cerrahisi, beyin cerrahisi vb. için bütünsel yenilikçi çözümler sunuyoruz. Shenzhen, Guangdong'dayız.2017 yılında kurulan Surgsci, minimal invaziv cerrahi için akıllı sarf malzemelerine yönelik yeniliklere odaklanan ulusal bir yüksek teknoloji kuruluşudur.Tek kullanımlık laparoskopik trokarlar ve ultrasonik neşterler vb. dahil olmak üzere laparoskopik cerrahi aletlerin üretiminde uzmanlaştık. Pingshan ve Bao'an Bölgesi'nde iki fabrikamız, toplamda yaklaşık 1500 metrekarelik Ar-Ge ofisi ve 4000 metrekarelik GMP temiz atölyemiz var. ISO13485 ile.Tasarım, Ar-Ge, üretim ve satışı entegre ediyoruz.Şu anda yurt içi ve yurt dışında 40'tan fazla yetkili patentimiz var.Ürünler CE ve FDA sertifikalarına sahiptir ve Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Güney Amerika'da yaklaşık 30 ülkeye satılmaktadır.Müşterilerimiz tarafından tanınan ve tercih edilen yüksek kaliteli OEM ve ODM hizmetleri sunuyoruz.Soruşturmanızı ve işbirliğinizi dört gözle bekliyorum.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.