Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Kedilerde Karaciğer Tümörleri-Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Seçenekleri
Olaylar
Bize Ulaşın

Kedilerde Karaciğer Tümörleri-Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Seçenekleri

2023-06-16

hakkında en son şirket haberleri Kedilerde Karaciğer Tümörleri-Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Seçenekleri

Kedilerde karaciğer tümörleri, karaciğer hücreleri, safra kanalları, bağ dokusu, kan damarları ve hormon salgılayan hücreler gibi karaciğerin farklı bölgelerinden kaynaklanabilir.Kedilerde en sık görülen birincil karaciğer tümörü, safra kanalında başlayan iyi huylu bir büyüme olan safra kanalı adenomudur ve genellikle cerrahi olarak çıkarılarak tedavi edilebilir.

 

Karaciğer kanseri olan kediler uyuşukluk, iştahsızlık, kilo kaybı, kusma ve ishal gibi semptomlar gösterebilir.Ancak birçok kedi erken evrelerde herhangi bir belirti göstermeyebilir.Kedilerde karaciğer kanseri teşhisi için kan tahlili, röntgen, ultrason, sitoloji için ince iğne aspirasyonu ve biyopsi gibi testler yapılabilir.

 

Tümörün cerrahi olarak çıkarılması, kedilerde karaciğer kanseri için olası bir tedavi seçeneğidir, ancak uygulanabilirliği özel duruma bağlıdır.Tümör küçükse ve diğer bölgelere metastaz yapmamışsa, cerrahi genellikle uygulanabilir bir seçenektir.Ancak tümör büyükse veya diğer organlara yayılmışsa cerrahi en iyi seçenek olmayabilir.Fizibilitesini ve risklerini değerlendirmek için ameliyattan önce kapsamlı bir inceleme ve değerlendirme yapılmalıdır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.