Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Trokar Kesi Yerleri | SurgSci
Olaylar
Bize Ulaşın

Trokar Kesi Yerleri | SurgSci

2023-04-07

hakkında en son şirket haberleri Trokar Kesi Yerleri | SurgSci

Laparoskopik prosedürler ve diğer minimal invaziv ameliyatlar (MIS) sırasında, dış doku katmanlarında küçük kesiler oluşturmak için trokarlar kullanılır.Bu kesiler, cerrahların içinden cerrahi aletlerin girebileceği kanülleri yerleştirmesine olanak tanır.Ameliyat alanına (bu durumda pelvis) en iyi erişimi sağlamak için trokarlar yay şeklinde düzenlenmelidir.Laparoskopik cerrahi pokehole, laparoskop ve cerrahi aletlerin implante edildiği kanaldır, laparotomi kesisine eşdeğerdir ancak pokehole yerleştirme seçimi açık ameliyattan tamamen farklıdır.

 

Delinme Noktası Seçimi

 

1. Gözlem deliği

Histolojik köken açısından karın duvarındaki umblikal foramen bölgesindeki doku yapısı en zayıf, az damarlı olup, dıştan içe doğru anatomik katmanları deri, ince cilt altı dokusu, rektus abdominis tendonu, arka kılıf ve parietaldir. periton.

Bu nedenle göbek deliği, gözlem delikleri gibi kör delikler için en uygun bölgedir.

Çoğu laparoskopik operasyon için genellikle göbek kordonunun ortasında veya göbek kordonunun biraz üstünde veya altında 10 mm'lik bir delik seçilir.Göbek deliği çok derinse ya da enfeksiyon varsa göbek altının altını tercih etmelisiniz.Pelvik kitle çok büyükse göbek üstü ponksiyon da seçilebilir.

 

2. Çalıştırma deliği

 

Ameliyat deliğinin giriş noktasının seçiminde kolay kullanım, estetik ve minimum travma ilkeleri izlenir.Aynı zamanda, alt epigastrik arterden ve yüzeysel epigastrik arter, derin sirkumfleks iliak arter ve yüzeysel sirkumfleks iliak arter gibi diğer çalışan damarlardan da kaçınılmalıdır.

İlk operasyon deliği: gözlem deliği.

İkinci ameliyat deliği: Sol anterior superior iliak omurganın 1-2 cm medial tarafı ortak giriş yeridir.

Üçüncü operasyon deliği: sağdaki McBurney noktasında.

Dördüncü operasyon deliği: Delinme noktası genellikle gözlem deliği ile ikinci operasyon deliği arasındaki bağlantının orta noktasının dışında olabilir ve yukarıdaki iki operasyon deliğinden olan mesafe 8-9 cm'den fazladır.Gerektiğinde operasyon kolaylığı açısından karın duvarının herhangi bir noktasından delik açılabilir.

 

Delme yöntemi

1. Trokar doğrudan yerleştirme yöntemi

Önce pnömoperitoneum oluşturmayın ve Trokar'ı doğrudan yerleştirin.Teknik gereksinimler nispeten yüksektir ve yalnızca deneyimli cerrahlar için uygundur.

2. Doğrudan görünümlü trokar delme yöntemi

İlk Trokarda cilt kesildikten sonra Trokar içerisine laparoskop yerleştirilerek karın duvarı dokusunun her tabakasının kesisi mikroskop altında görülebilmekte ve böylece operasyonun güvenliği sağlanmaktadır.

3. Kapalı

Veress Veress iğnesine girin ve pnömoperiton oluştuktan sonra ilk Trokar'a girin.Bu klasik bir delme modudur ve klinik uygulamada en yaygın şekilde kullanılır.Ancak "kör ponksiyon" retroperitoneal damarlara, karın duvarı damarlarına ve gastrointestinal sisteme zarar verebilir.

4. Aç

Göbek bölgesindeki her doku tabakasının karın boşluğuna kesilmesinden sonra, pnömoperiton oluşturmak için künt bir Trokar yerleştirildi.Zaman alıcıdır ve kesiğin çok büyük olmasından dolayı hava kaçağı ihtimali vardır.Geçmişte karın ameliyatı geçirmiş veya karında yapışıklık şüphesi olan yüksek riskli hastalar için uygundur ve hamilelik sırasında laparoskopik cerrahi için de kullanılabilir.

 

Farklı prosedürler için delme deliği yerleştirme pozisyonları

1. Laparoskopik apendektomi

Sol tarafta göbek deliğinin yanına gözlem deliği olarak bir delik açın, ana operasyon deliği olarak sağ rektus abdominisin dış kenarında göbek hizasında yatay olarak bir delik açın ve McBurney'nin noktasına da bir delik açın. ikincil çalışma deliği.

Veya ana operasyon deliği olarak sol anterior superior iliak omurganın 2 cm medialinde bir delik açın ve yardımcı operasyon deliği olarak pubik simfizin 2 cm yukarısında bir delik açın.

2. Laparoskopik kolesistektomi

Gözlem delikleri olarak göbek kordonunun alt kenarına delikler açın ve ana, yardımcı operasyon delikleri ve yardımcı yardımcı operasyon delikleri olarak ksifoid çıkıntı, sağ orta klaviküler çizgi ve sağ ön aksiller çizginin altına delikler açın.

3. Laparoskopik karaciğer lobektomisi

Bir gözlem deliği oluşturmak için göbek deliğinin üst veya alt kenarına bir delik açın.Ana operasyon deliği lezyona mümkün olduğu kadar yakındır.Lezyon sağ karaciğerde ise ksifoid prosesin altına alın;

Yardımcı işlem deliği, ana işlem deliğinden ve mercekten belirli bir mesafede tutulmalıdır.Genellikle sağ midklaviküler hattın subkostal kenarı ve sağ ön aksiller hattın subkostal kenarı kullanılır, duruma göre ilave operasyon delikleri eklenebilir.

4. Laparoskopik hepatik kist drenajı

Göbeğin alt kenarında gözlem delikleri olarak delikler açın ve ksifoid çıkıntının altında, göbek seviyesinde sağ orta aksiller çizgi seviyesinde veya ana ve ana ve sağ orta klaviküler çizginin kostal kenarının altında delikler açın. sırasıyla yardımcı işlem delikleri.

5. Laparoskopik splenektomi

Gözlem delikleri olarak göbek kordonunun altına delikler açın, ana ameliyat deliği olarak sol orta klaviküler çizgi ile göbek yatay çizgisinin kesiştiği yere delikler açın, yardımcı ameliyat delikleri olarak göbek kordonunun yaklaşık 3 cm yukarısında rektus abdominis hattı boyunca delikler açın ve dürtün İkincil operasyonlar olarak sol ön aksiller çizgide ve dalağın altında delikler Yardımcı operasyon deliği.

6. Laparoskopik kuyruk pankreatektomisi

Göbek kordonunun alt kenarına, göbek kordonunun altına gözlem deliği yapılır, ana ameliyat deliği sol midklaviküler çizginin ve göbek yatay çizgisinin 2 cm üstünde ve altında, bir pozisyonda yardımcı delik yapılır. Göbeğin yaklaşık 8 cm yukarısında, sağ orta klaviküler çizginin solunda ve sağ ön aksiller çizginin kostal kenarının 2 cm altında Deliğin ameliyat edilmesine yardımcı olarak.

7. Laparoskopik duodenal ülser perforasyonu onarımı

Göbeğin alt kenarında gözlem deliği olarak delikler açın ve ana ve yardımcı operasyon delikleri olarak sol ön aksiller hatta göbek hizasında sol midklavian çizgi hizasında kosta kenarından 1 cm aşağıda delikler açın. iki delik arasında sırasıyla yaklaşık 1 cm mesafe olacak şekilde.

 

hakkında en son şirket haberleri Trokar Kesi Yerleri | SurgSci  0

 

Surgsci Hakkında

Surgsci Medical Ltd. insanların sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.Bağımsız araştırma ve geliştirme misyonuna bağlı kalıyoruz, minimal invaziv tıbbi teknolojiyi yaygınlaştırıyoruz ve yüksek kaliteli insancıl bakımı paylaşıyoruz.Klinik uygulamalar aracılığıyla hastalara, tıbbi personele ve tıbbi kurumlara fayda sağlayacak teknolojide yenilikler yapıyoruz.Hepatobiliyer ve gastrointestinal cerrahi, KBB cerrahisi, kolorektal cerrahi, bariatrik cerrahi, onkoloji, üroloji, göğüs cerrahisi, kadın ve çocuk cerrahisi, beyin cerrahisi vb. için bütünsel yenilikçi çözümler sunuyoruz. Shenzhen, Guangdong'dayız.2017 yılında kurulan Surgsci, minimal invaziv cerrahi için akıllı sarf malzemelerine yönelik yeniliklere odaklanan ulusal bir yüksek teknoloji kuruluşudur.Tek kullanımlık laparoskopik trokarlar ve ultrasonik neşterler vb. dahil olmak üzere laparoskopik cerrahi aletlerin üretiminde uzmanlaştık. Pingshan ve Bao'an Bölgesi'nde iki fabrikamız, toplamda yaklaşık 1500 metrekarelik Ar-Ge ofisi ve 4000 metrekarelik GMP temiz atölyemiz var. ISO13485 ile.Tasarım, Ar-Ge, üretim ve satışı entegre ediyoruz.Şu anda yurt içi ve yurt dışında 40'tan fazla yetkili patentimiz var.Ürünler CE ve FDA sertifikalarına sahiptir ve Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Güney Amerika'da yaklaşık 30 ülkeye satılmaktadır.Müşterilerimiz tarafından tanınan ve tercih edilen yüksek kaliteli OEM ve ODM hizmetleri sunuyoruz.Soruşturmanızı ve işbirliğinizi dört gözle bekliyorum

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.