Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Safra kesesi ameliyatını anlamak: Prosedür ve iyileşme
Olaylar
Bize Ulaşın

Safra kesesi ameliyatını anlamak: Prosedür ve iyileşme

2023-09-05

hakkında en son şirket haberleri Safra kesesi ameliyatını anlamak: Prosedür ve iyileşme

Safra kesesi ameliyatı, kolesistektomi olarak da bilinir, safra kesesi, küçük bir,Karının sağ üst kısmında bulunan ve safra depolayan torba benzeri bir organSafra kesesi önemli bir organ değildir, bu nedenle sorunlar ortaya çıktığında genellikle çıkarılması için ameliyat önerilir.

 

Safra kesesi çıkarılmasının en yaygın nedeni ağrılı safra taşlarının varlığıdır.Bunlar, safra kesesinde safra maddelerinin dengesizliği nedeniyle oluşabilecek küçük taşlardır.Safra taşları herhangi bir semptoma neden olmayabilir, ancak bazen safra akışını engelleyebilir ve safra kesesi veya pankreası tahriş edebilir ve ani ve yoğun karın ağrısı gibi semptomlara neden olabilir.bulantı ve kusmaSafra kesesini çıkarmak için ameliyat çoğu durumda en etkili tedavi yöntemidir.

 

Safra kesesini çıkarmanın iki ana yolu vardır: laparoskopik (anahtar deliği) kolecisektomi ve açık kolecisektomi.Karın bölgesinde birkaç küçük kesik yapılır ve safra kesesine erişmek ve çıkarmak için ince cerrahi aletler kullanılır.Açık kolisistektomi sırasında, safra kesesini açıp çıkarmak için karın bölgesinde tek bir daha büyük bir kesik yapılır.Anahtar deliği ameliyatı en sık kullanılır çünkü daha hızlı iyileşmeyi ve daha küçük yara izlerini sağlar.

 

Laparoskopik kolisistektomi işleminin tipik aşamaları şunlardır:

1Karnında birkaç küçük kesik oluştu.

2- Abdomenin şişmesi kolay erişim için.

3Laparoskopun (küçük kamera) ve küçük cerrahi aletlerin kesişme yoluyla yerleştirilmesi.

4Safra kesesini açığa çıkarmak için çevresindeki karaciğer etrafındaki kasların ayrılması.

5- Safra kesesini parçala ve çıkar.

6- Kesikleri kapat.

 

Safra kesesini çıkarmak için kilit deliği ameliyatından sonra iyileşme genellikle uzun sürmez.Çoğu kişi hastaneden aynı gün veya ertesi sabah çıkabilir ve iki hafta içinde normal faaliyetlerine dönebilir.Açık ameliyattan sonra iyileşme daha uzun sürer; hastaların hastanede üç ila beş gün kalması gerekebilir ve normalleşmeden önce altı ila sekiz hafta geçebilir.

 

Safra kesesi çıkarıldıktan sonra hastalar safra kesesi olmadan normal bir hayat sürebilirler.Bağırsağa sürekli damlayacak.Bazı insanlar ameliyattan sonra şişlik veya ishal yaşayabilir, ancak bu genellikle birkaç hafta içinde iyileşir.Hastalar gelecekte bu ilaçlardan kaçınmak isteyebilirler..

 

Özetle, safra kesesi ameliyatı, ağrılı safra taşı gibi safra kesesi ile ilgili problemleri tedavi etmek için kullanılan yaygın ve düşük riskli bir prosedürdür.Ameliyat anahtar deliği veya açık teknikler kullanarak yapılabilir ve kullanılan yönteme bağlı olarak iyileşme süresi değişirAmeliyattan sonra hastalar safra kesesi olmadan normal bir hayat sürebilirler.

 

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.