Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Tüp Mide Ameliyatını Anlamak
Olaylar
Bize Ulaşın

Tüp Mide Ameliyatını Anlamak

2023-07-20

hakkında en son şirket haberleri Tüp Mide Ameliyatını Anlamak

Tüp mide olarak da bilinen mide küçültme ameliyatı, cerrahi bir kilo verme ameliyatıdır.Bu ameliyat genellikle laparoskopik olarak yapılır ve üst karın bölgesinde çok sayıda küçük kesiden minyatür aletlerin yerleştirilmesini gerektirir.Tüp mide ameliyatı sırasında midenin yaklaşık %80'i alınır ve geriye muz şeklinde bir tüp mide kalır.Midenin boyutunu sınırlamak, yutulabilecek yiyecek miktarını sınırlar.Ek olarak, ameliyat ayrıca kilo vermeye yardımcı olan hormonal değişiklikleri de destekler.Bu hormonal değişiklikler ayrıca hipertansiyon veya kalp hastalığı gibi kilo ile ilgili hastalıkların hafifletilmesine yardımcı olur.

 

Tüp mide ameliyatının amacı, fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olmak ve kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, obstrüktif uyku apnesi, tip 2 diyabet, inme, kanser ve kısırlık gibi potansiyel olarak yaşamı tehdit eden kiloyla ilgili sağlık sorunlarının riskini azaltmaktır.Tüp mide ameliyatı genellikle yalnızca diyet ve egzersiz alışkanlıklarınızı iyileştirerek kilo vermeye çalıştıktan sonra yapılır.

 

Spesifik cerrahi, hastanın kişisel durumuna ve hastane veya doktorun uygulamalarına bağlıdır.Bazı tüp mide ameliyatları, geleneksel büyük (açık) karın kesileri yoluyla gerçekleştirilir.Bununla birlikte, tüp mide ameliyatı genellikle laparoskopik olarak yapılır ve üst karın bölgesinde çok sayıda küçük insizyondan küçük aletlerin yerleştirilmesini gerektirir.Ameliyat başlamadan önce hasta genel anestezi alacaktır.Anestezi, ameliyat sırasında sizi uykuda ve rahat tutan bir ilaçtır.Tüp mide ameliyatı sırasında, doktor mideyi dikey olarak dikerek ve midenin daha büyük kavisli kısmını çıkararak dar bir mide tüpü oluşturur.Ameliyat genellikle bir ila iki saat sürer.

 

Tüp mide ameliyatından sonra hastanın diyeti ilk 7 gün şekersiz gazsız sıvılar olmalı, sonraki üç hafta kademeli olarak püre gıdalara, ameliyattan yaklaşık dört hafta sonra kademeli olarak normal gıdalara geçilmelidir.Ömür boyu günde iki kez multivitamin almanız, günde bir kez kalsiyum takviyesi yapmanız ve ayda bir kez B-12 vitamini enjekte etmeniz gerekecek.

 

Tüp mide ameliyatı, uzun süreli kilo kaybına yardımcı olabilir.Kilo verme miktarı kişinin yaşam tarzındaki değişikliklere bağlıdır.Kişinin fazla kilolarının %60'ından fazlasını iki yıl veya daha uzun süre içinde kaybetmesine yardımcı olabilir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.