Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Trokar Nedir | Yeniden Kullanılabilir Trokar ile Tek Kullanımlık Trokar Arasındaki Farklar
Olaylar
Bize Ulaşın

Trokar Nedir | Yeniden Kullanılabilir Trokar ile Tek Kullanımlık Trokar Arasındaki Farklar

2023-06-09

hakkında en son şirket haberleri Trokar Nedir | Yeniden Kullanılabilir Trokar ile Tek Kullanımlık Trokar Arasındaki Farklar

Trokar, bir bız (sivri veya konik uçlu metal veya plastik olabilir), bir kanül (esasen içi boş bir tüp) ve bir contadan oluşan tıbbi bir cihazdır.Trokarlar, laparoskopik cerrahi sırasında karın içinden yerleştirilir ve kavrayıcı, makas, zımba gibi diğer aletlerin daha sonra yerleştirilmesi için bir portal görevi görür. Trokarlar ayrıca gaz veya sıvının vücut içindeki organlardan kaçmasına da izin verir.

 

Trokar kelimesi Fransızca trocart, trois-quarts (dörtte üç), trois 'üç' ve carre 'bir enstrümanın tarafı, yüzü' kelimelerinden gelir.Başlangıçta doktorlar, sıvıların (ödem) veya gazların (şişkinlik) basınç oluşumunu azaltmak için trokarları kullanıyorlardı.Trokar patentleri 19. yüzyılın başlarında ortaya çıktı, ancak kullanımları muhtemelen binlerce yıl öncesine dayanıyordu.

 

İki tür trokar vardır: yeniden kullanılabilir ve tek kullanımlık.Yeniden kullanılabilir trokarlar konik ve piramidal olmak üzere iki farklı tipte uçla gelir.Yeniden kullanılabilir trokar kullanmanın avantajı, hastanelere tek kullanımlık trokarlara göre uygun maliyetli bir alternatif sunmasıdır.Ancak bir dezavantajı, uçların zamanla körelmesi ve trokarın yerleştirilmesi için daha fazla manuel enerji gerektirmesidir.

 

Tek kullanımlık trokarlar tek bir hastada kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve daha sonra atılır.Bazı tek kullanımlık trokarlar, yerleştirme tekniği nedeniyle daha fazla hasta güvenliği sunar.Laparoskopik tek kullanımlık trokarların bazı avantajları arasında daha fazla konfor ve daha iyi kontrol sunan ergonomik tasarımları yer alır.Ve kazara yaralanma riskini en aza indirir.Tek kullanımlık trokarlar, karın duvarına nüfuz etmek için el ile trokar arasında en büyük sinerjiyi sağlar, daha geniş bir görsel kapsama sahiptir ve karın duvarına çarpma nedeniyle gaz şişirme valfinin yanlışlıkla kapanmasını ortadan kaldırır.

 

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin:

https://www.surgscience.com/

https://www.disposabletrocar.com/

 

Bize Ulaşın:

E-posta: service@surgsci.com

Wechat/WhatsApp: +86-15826764336

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.