Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Laparoskopik Pelvik Diseksiyon Nedir | SurgSci
Olaylar
Bize Ulaşın

Laparoskopik Pelvik Diseksiyon Nedir | SurgSci

2023-05-26

hakkında en son şirket haberleri Laparoskopik Pelvik Diseksiyon Nedir | SurgSci

Laparoskopik pelvik diseksiyon, deride büyük kesiler yapmadan vücudunuzun içini görmek için laparoskop kullanan cerrahi bir tekniktir.Laparoskop, karın bölgesindeki küçük kesiklerden sokulan, ucunda bir kamera bulunan ince, teleskopik bir çubuktur.Bu teknik, tümörleri veya kistleri çıkarmak, endometriozis tedavisi ve histerektomi yapmak gibi çeşitli amaçlar için kullanılır.

 

Laparoskopik pelvik diseksiyonun geleneksel açık cerrahiye göre çeşitli avantajları vardır.Daha az ağrı ve iz oluşmasına neden olur, iyileşme süresi daha kısadır ve hastaların normal aktivitelerine daha çabuk dönmesini sağlar.Ancak kanama, enfeksiyon, yakın organlara zarar verme gibi riskleri de vardır.

 

Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır.Ameliyat sırasında laparoskop, karın içinin görüntülerini ameliyathanedeki bir video monitörüne iletir.Cerrah daha sonra monitörü izlerken ameliyatı gerçekleştirmek için özel aletler kullanır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.