Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Sigmoid Kolon Kanseri Nedir? | Surgsci
Olaylar
Bize Ulaşın

Sigmoid Kolon Kanseri Nedir? | Surgsci

2023-06-05

hakkında en son şirket haberleri Sigmoid Kolon Kanseri Nedir? | Surgsci

Sigmoid kolon kanseri, kalın bağırsağın rektumun üzerinde yer alan bölgesi olan sigmoid kolonda başlayan bir kanser türüdür.Glandüler epitel hücrelerinden kaynaklanır ve toplam kolorektal kanser vakalarının %34'ünü oluşturur.

Sigmoid kolon kanserinin kesin nedenleri bilinmemektedir ancak bu hastalığa yakalanma riskini artırabilecek çeşitli faktörler vardır.Bunlar arasında hareketsiz bir yaşam tarzı ve lif bakımından düşük, yağlı, kızartılmış ve baharatlı yiyeceklerden oluşan sağlıksız bir beslenme yer alır.Diğer risk faktörleri arasında toksik gıda işleme ürünleri ile organ mukozası arasındaki temas süresini artıran kabızlık yer alır.

Erken evrelerinde, sigmoid kolon kanserinin genellikle hiçbir semptomu yoktur veya sadece hafif semptomları vardır, bu da teşhis edilmesini zorlaştırabilir.Hastalık ilerledikçe semptomlar karın ağrısı ve rahatsızlığı, şişkinlik, bağırsak hareketinin tamamlanmamış hissi ve dönüşümlü kabızlık ve ishal içerebilir.Bazı durumlarda karnın sol yarısında tümör benzeri bir oluşumun hissedilmesi mümkün olabilir.

Sigmoid kolon kanseri tanısı, şikayetler, tıbbi öykü, dış muayene verileri, ultrason, rektosigmoskopi, irrigoskopi, MR, biyopsi ve diğer incelemeler gibi faktörlerin birleşimine dayanarak konur.

Sigmoid kolon kanserinin tedavisi tipik olarak kolonun etkilenen kısmının çıkarılması için ameliyatı içerir.Bazı durumlarda hastalığın kontrol altına alınmasına yardımcı olmak için kemoterapi veya radyasyon terapisi de kullanılabilir.Sigmoid kolon kanserinin prognozu, teşhis edildiği aşama ve hastanın genel sağlığı dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.

 

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin:

https://www.surgscience.com/

https://www.disposabletrocar.com/

Bize Ulaşın:

E-posta: service@surgsci.com

Wechat/WhatsApp: +86-15826764336

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Tek Kullanımlık Laparoskopik Trokar Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 disposabletrocar.com . Her hakkı saklıdır.